100 % Jakość potwierdzona

Image
100% styropianu w styropianie! Termo Organika - największy producent styropianu jako jedyny w kraju przeszedł pozytywnie (100%!) wszystkie 22 kontrole parametrów swoich produktów, przeprowadzone przez państwowy nadzór budowlany - Główny Urzędu Nadzoru Budowlanego (GUNB) i wojewódzkie inspektoraty nadzoru budowlanego (WINB).

Kalkulator termoizolacji - dlaczego warto z niego korzystać?

Image
Podczas projektowania izolacji termicznej warto zwrócić uwagę nie tylko na wymogi prawne dotyczące przenikania ciepła. Odpowiednio dobrana i wykonana izolacja budynku generuje wymierne oszczędności podczas ogrzewania. Wpływa też na ograniczenie wilgoci wewnątrz obiektu. Jeśli samodzielnie planujemy prace w ramach ocieplenia, warto posiłkować się kalkulatorem termoizolacji, który pomoże ocenić opłacalność inwestycji.

Tynk elewacyjny czy farba? Sposoby na wykończenie elewacji

Image
Podczas wykańczania elewacji zazwyczaj kierujemy się jej wyglądem i czynnikami estetycznymi. Jest to ważne, ponieważ elewacja wykonywana jest raz na wiele lat i powinna cieszyć oko, a także pasować do otoczenia. Jednak wybierając materiał do prac wykończeniowych, warto wziąć pod uwagę także inne właściwości. W tekście podpowiemy, na co warto postawić: tynk elewacyjny czy malowanie? Kiedy dane wykończenie sprawdzi się najlepiej?

Jaki styropian elewacyjny wybrać? Biały, dalmatyńczyk czy szary? Z frezem czy bez?

Image
Izolacja termiczna elewacji to jeden z najważniejszych etapów związanych z wykończeniem budynku. Nie tylko jest krokiem do ostatecznego wyglądu obiektu, ale także odpowiada za jego energooszczędność. W ostatnim czasie na rynku pojawiły się produkty, które dają inwestorom nowe możliwości. Czy warto pozostać przy tradycyjnych rozwiązaniach, a może lepiej skorzystać z płyt polistyrenowych z dodatkami? Jaki styropian elewacyjny wybrać, żeby nie żałować swojej decyzji?

Jaki styropian pod ogrzewanie podłogowe?

Image
Ogrzewanie podłogowe uznawane jest za najbardziej wydajny sposób na nagrzanie przestrzeni wewnątrz budynków. Korzystając z praw fizyki i unoszenia się w górę ciepłego powietrza, można niewielkim kosztem ogrzać sporą część budynku. Do prawidłowego działania systemu należy odpowiednio przygotować podłoże i ocieplić je. Podpowiadamy jaki styropian pod ogrzewanie podłogowe jest najlepszy i w jaki sposób ocieplić podłogę w takich systemach.

Dlaczego styropian jest dobrym izolatorem?

Image
Styropian należy do najpopularniejszych materiałów budowlanych wykorzystywanych do tworzenia izolacji termicznej. Stosuje się go zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i obiektach przemysłowych. Płyty styropianowe wykorzystywane są do tworzenia systemów ociepleń w obrębie ścian fasadowych, dachów, fundamentów, a także stropów i podłóg. Od ponad pół wieku uznawany jest za najlepszą izolację termiczną. Takie informacje są znane niemal każdej osobie, która ma styczność z materiałami budowlanymi…

Jak ocieplić poddasze?

Image
Poddasze, przez lata kojarzone z magazynem sporadycznie używanych przedmiotów, powoli odchodzi od dawnej funkcji. Coraz częściej w budynkach mieszkalnych stawia się na zagospodarowanie tej przestrzeni. Jeżeli nawet jest na tyle niefunkcjonalna i niewielka, że nie ma możliwości wykorzystać jej w sposób użytkowy, warto zdecydować się na jej ocieplenie. W ten sposób ograniczamy straty cieplne w całym obiekcie i realnie wpływamy na koszty jego ogrzewania w czasie zimy. Jak ocieplić poddasze…